سود بازرگانی چیست؟

سود حاصل از بازگشت مالی یا پاداش است که کارآفرینان به دنبال آن هستند وبرای منعکس کردن خطر کارهایی را انجام می دهند.

 

با توجه به اینکه اکثر کارآفرینان برای داشتن بازده سرمایه گذاری می کنند، سود حاصل از یک کسب و کار برای اندازه گیری موفقیت یک سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می گیرد. سود ، یک پیام مهم برای دیگر تامین کنندگان مالی برای کسب و کار است.
بانک ها ، تامین کنندگان و دیگر وام دهندگان احتمال بیشتری دارد تا بتوانند نیازهای مالی یک کسب و کار را تامین کنند که می تواند نشان دهنده سود دهی آن کسب و کار یا احتمالا در آینده نزدیک را دارند. سود همچنین یک منبع مهم مالی برای یک کسب و کار است.
زمانی که محصولی با بیش از هزینه ای که برای تولید آن شده است ، به فروش می رسد، آنگاه سود حاصل می شود که می توان دوباره از آن سود برای سرمایه گذاری استفاده کرد. سود را می توان اندازه گیری و محاسبه کرد. بنابراین فرمول زیربرای سود است:
(هزینه های کل - کل فروش = سود)
واضح است که هر کسب و کار برای به دست آوردن سود کار می کند و در اغلب موارد، هدف اصلی کسب و کار، کسب سود است.یک کسب و کار ممکن است اهداف دیگری نیز داشته باشد، اما اگرآن اهداف سودی نداشته باشند، کسب و کار را پایان میابد.در این مقاله من به بررسی معنی سود و نحوه دست یابی آن خواهم پرداخت.
سود تجاری چیست؟
ساده ترین راه برای توضیح سود، درآمد یک شرکت است که در یک دوره زمانی خاص به دست آورده است.دو نوع سود وجود دارد: سود ناخالص و سود خالص.
o سود ناخالص ، سود واقعی یک کسب و کار نیست و با کسرهزینه کالاهای فروخته شده از فروش خالص پیدا می شود.
o سود خالص ، سود واقعی حفظ شده توسط یک کسب و کار و در واقع تفاوت بین درآمد حاصل از شرکت و هزینه های متحمل شده است. سود خالص تفاوت بین سود ناخالص و هزینه های عملیاتی است.
ما باید مقداردقیق سود را پیدا کنیم تا ببینیم آیا کسب و کار سودآور است یا نه. مخارج عملیاتی با هزینه های مستقیم متفاوت است، زیرا هزینه های تجاری ،عمومی است که نمی تواند به طور مستقیم به محصولاتی که در حال فروش هستند، نسبت داده شود.
اسراری برای بهبود سود کسب و کار کوچک شما
هر کسب و کاری نیاز به کسب درآمد دارد تا بتواند به کار خودش ادامه دهد.اما به عنوان یک شرکت کوچک، چگونه می توانید حاشیه سود آوری خود را افزایش دهید؟
o توجه به تجربیات مشتری هایتان
تجربیات افرادی که محصولات یا خدمات شما را خریداری می کنند می تواند باعث سود آوری کسب و کارتان شود.ارائه خدمات خوب به مشتریان می تواند تاثیر زیادی برسود آوری و درآمد داشته باشد.
اطلاعات نشان می دهد که بیش از نیمی از(52 درصد) مصرف کنندگان، به دلیل ارائه خدمات ضعیف مشتریان ، دیگر تمایل مراجعه به آن شرکت و فروشگاه را نداشته اند.
o تغییر روش های عملیاتی.
شما باید درآمد بیشتری کسب کنید در حالی که هزینه ها را کاهش می دهید.برای افزایش فروش، سعی کنید خدمات فروش یا کالاهای جدید ارائه دهید که بتواند پیشنهادات فعلی شما را تکمیل کند.می توانید برنامه های ماهانه یا سالانه ارائه خدمات یا مجموعه ای از بازدیدهای خود را همراه با ارائه قیمت بعد از تخفیف ارائه دهید.
شرکت فرا تجارت هخامنش ، فراتر از زمان پیش می رود و کسب و کار شما زمانی سودآور خواهد بود که در فضای رقابتی امروز با تیمی حرفه ای و مطمئن در مسیر قوانین و مقررارت ، درست گام بردارید. گروه بازرگانی فراتجارت به شماره ثبت 510886 دارای مجوز رسمی وزارت امور اقتصادی و دارایی گمرک جمهوری اسلامی ایران به شماره 880900 از سال 85 با حضور جمعي از متخصصین و مجربین حوزه تجارت و با همکاری بازنشستگان گمرکات کشور پا به عرصه تجارت گذاشته است . 
آدرس:
دفتر مرکزی: 
تهران، بلوار مرزداران، نبش سه راه آریافر ساختمان موج، پلاک ٩٦ طبقه ٣ واحد ٦ 
کدپستی : ١٤٦٤٦٥٣١٤٥
شماره های تماس: ٤٤٣٨٩٩٨١ - ٤٤٣٨٩٩٧٣ - ٤٤٣٨٧٥٧٩ (٠٢١)