ثبت سفارش لوازم یدکی

قطعات لوازم یدکی از قبیل کالاهایی است که مصرف آنها در کشور زیاد می باشد به همین دلیل واردات آنها هر روز در حال افزایش است. با توجه به تغییرات مکرر قوانین و مقررات واردات و صادرات کالا ها، باید قبل از اقدام از آخرین قوانین آگاه بود. در ادامه به بررسی واردات لوازم یدکی و چگونگی ثبت سفارش آن خواهیم پرداخت.

از آنجایی که تقاضا برای واردات قطعات لوازم یدکی بالا می باشد، ترخیص آنها یکی از پر ترافیک ترین کالا ها است. لذا آگاهی از شرایط ترخیص کالا، ترخیص قطعات لوازم یدکی در کمترین بازه زمانی و ... بسیار مهم می باشد. عدم آشنایی با تشریفات گمرکی می تواند صاحبان کالا را متحمل خسارات فراوانی کند. لذا بهتر است این امر را به افراد خبره و حرفه ای سپرد. شرکت ترخیص کالا فراتجارت هخامنش می تواند شما را در این امر یاری نماید. کارشناسان ما می توانند در کمترین بازه زمانی و با حداقل هزینه های گمرکی به ترخیص قطعات لوازم یدکی بپردازند.

یکی از عوامل مهم در افزایش قیمت خودرو، قطعات لوازم یدکی می باشد. به همین دلیل در بسیاری از مواقع با توجه به قوانین مصوب، ترخیص قطعات لوازم یدکی خودرو بدون ثبت سفارش انجام می گیرد. البته این قوانین ممکن است در هر زمان تغییر یابد به همین دلیل اطلاع از آخرین تغییرات قوانین و مقررات گمرکی بسیار مهم است.

اخذ مجوز و استاندارد های لازمه ترخیص قطعات و لوازم یدکی

یکی از مشکلاتی که می تواند ترخیص کالا را طولانی کند، عدم دریافن مجوز های قانونی است. گمرک مسئول اخذ مجوز های قانونی مطابق با قوانین و مقررات می باشد و ممکن است صدور این مجوزها از سوی سایر دستگاه‌ ها وقفه چند روزه داشته باشد. گمرک نیز تا زمانی که مجوز ها را به صورت سیستمی دریافت نکند اجازه ترخیص کالا نخواهد داد.

در همین راستا، معمولا نداشتن مجوز های لازم باعث می شود ترخیص قطعات لوازم یدکی به وقفه بیوفتد. لذا آگاهی از مجوز های لازم قبل از ثبت سفارش قطعات لوازم یدکی مهم و ضروری می باشد. تمامی قطعات لوازم یدکی باید دارای استاندارد های مورد تایید از سازمان استاندارد باشند، در صورت عدم داشتن این مجوز ها، ترخیص کالا از گمرک تقریبا غیر ممکن خواهد است.

ثبت سفارش قطعات لوازم یدکی

به منظور جلوگیری از خروج بی مورد ارز و همچنین نظارت بر واردات و صادرات کالا، نیاز به بت سفارش است. اما متاسفانه در بسیاری از مواقع اجازه ثبت سفارش یه صاحبان کالا داده نمی شود. به همین دلیل بازار قطعات لوازم یدکی در بعضی مواقع با کمبود مواجه می شود. در این امر مهم کارشناسان خبره ما در شرکت ترخیص کالا فراتجارت هخامنش آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند. همانطور که می دانید، عدم ثبت سفارش به معنای ممنوعیت در واردات کالا است.

کشور های ژاپن، چین، آمریکا و کره جنوبی بیشترین سهم را در صادرات لوازم و قطعات یدکی در دنیا دارند. در مقابل نیز کشور های خاورمیانه بیشترین خرید را از قطعات و لوازم یدکی در میان دیگر کشور های دیگر دارند. بیشترین حجم واردات قطعات یدکی به ایران از کشور های آسیایی شرقی می باشد. کشور های چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، ترکیه و آلمان به ترتیب بیشترین سهم را در صادرات کالا به ایران دارند.

مشکلات مربوط به ترخیص لوازم یدکی از گمرک

همانطور که گفته شد، ترخیص قطعات و لوازم یدکی از گمرکات و مناطق کشور، امری تخصصی و کمی پیچیده است که البته این کار نیاز به اطلاع دقیق از آخرین بخشنامه ها و قوانین گمرکی دارد. به همین دلیل توصیه می شود که انجام این قبیل امور مهم را به یک تیم ترخیص کار حرفه ای و آگاه سپرده شود. با این کار از پرداخت هزینه های اضافه جلوگیری می شود و همچنین در کوتاه ترین زمان ممکن کالا از گمرک ترخیص می گردد. اخیرا مشکلاتی در خصوص ترخیص قطعات یدکی در گمرک به وجود آمده است که بر اساس اعلام مسئولین، این قبیل مشکلات مربوط به دریافت اسناد بانکی و ثبت سفارش لوازم یدکی می باشد. به همین دلیل حضور یک تیم ترخیص کار برای تسریع بخشیدن به تشریفات گمرکی مهم است.

بر اساس گفته معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران: "مشکل اصلی ترخیص کالا، مجوز ورود کالا و ثبت سفارش می باشد. برخی از کالا های وارداتی در مناطق آزاد و گمرک آورده می شوند و سپس ثبت سفارش صورت می گیرد. که این یکی از دلایل دپو شدن کالا در گمرک است. دیر ثبت شدن مجوز ورود کالا در بخش ثبت سفارش جهت اظهار نامه آن به گمرک از دلایلی می باشد که روند ترخیص کالا را با وقفه رو به رو می کند. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که تشریفات ثبت سفارش کالا در وزارت صنعت ، معدن و تجارت انجام نشده است و متقابلا امکان اظهار کالا به گمرک وجود ندارد.

پرداخت نکردن حقوق گمرکی و همچنین عدم نقدینگی یکی دیگر از دلایل دپوی لوازم یدکی در گمرک است.

گمرک برای ترخیص کالا ها به خصوص لوازم یدکی تسهیلات ویژه ای را در نظر گرفته است که شر استفاده از آنها، اظهارنامه صاحبان کالا می باشد. از زمانی که کالا به گمرک اظهار می شود،‌ گمرک می تواند تسهیلات خود را برای ترخیص سریع کالا در اختیار تجار و بازرگانان قرار دهد. استفاده از این تسهیلات قوانین و مقرراتی دارد که کارشناسان ما می توانند شما را در این امر یاری نمایند.

وجود تیم ترخیص کالا برای ترخیص لوازم یدکی بسیار مهم است. وجود مشکلات قانونی در اظهارنامه ها می تواند ترخیص کالا را با وقفه رو به رو کند که در این امر نیز کارشناسان ما در شرکت ترخیص کالا فراتجارت هخامنش آماده یاری رسانی به شما تجار عزیز هستند.

تسهیلات گمرکی متفاوتی برای واحد های تولیدی که به علت عدم نقدینگی قادر به ترخیص قطعات یدکی خود نیستند، وجود دارد. که برای اطلاع از این تسهیلات می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

به یاد داشته باشید با آگاهی و اطلاع کامل از قوانین و مقررات گمرکی می توانید در کمترین بازه زمانی و با حداقل هزینه ممکن، به ترخیص کالای خود بپردازید. لذا می توانید ثبت سفارش و ترخیص کالای خود را به تیم با تجربه و مجرب فراتجارت هخامنش بسپارید.